“Kadın cinayetleri ile mücadelede birlikte olmalıyız”

Evli olduğu erkek tarafından öldürülen Ebru Aras’ın duruşmasında konuşan Gelecek Partisi Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Zarife Özçerit, STK temsilcilerine seslenerek “Kadın cinayetlerinin ve erkek şiddetinin son bulması için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Bu cinayetlere karşı tüm STK temsilcileri ile birlikte çalışmamız gerekiyor” dedi.

Iğdır’da üniversite okuyan, 1 çocuk annesi ve 3 aylık hamile olan Ebru Aras (24) boşanma aşamasında olduğu Umut Aras tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Ebru Aras cinayetinin ikinci davası Iğdır’da görüldü. Ebru Aras’ın ailesi de duruşmaya Mersin’den SEGBİS yöntemiyle katıldı. Failin tutukluluk halinin devamına karar verilen davada, Gelecek Partisi Mersin İl Kolları aile ile dayanışma gösterdi.

Özçerit: Erkek şiddetini önlemede herkes elini taşın altına koymalı

Sivil toplum örgütlerine seslenen Özçerit, “Bugün burada Ebru Aras cinayeti davasını yakından takip etmek için Gelecek Partisi Mersin Kadın Kolları Teşkilatı olarak bulunmaktayız. Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin ve erkek şiddetinin bir an önce son bulmasını canı gönülden istemekte ve bu kanayan yaramızın iyileştirilmesi için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Kaliteli ve hiçbir şiddet türü olmadan yaşamak kadınların en doğal hakkı ama hemen her gün kadın cinayetleri ile sarsılıyoruz. Kınıyor, lanetliyoruz ama mesele çözülmüyor. Burada çözüm için tüm sivil toplum teşkilatlarına sesleniyoruz. Projemizin adını buradan açıklamayı bir vazife biliyor ve sizleri bu projeye kapsamında birlikte çalışmaya davet ediyorum. Gelin birlikte olalım ve sorunların çözümü adına projelerimizde birlikte çalışalım. Bilinçli toplum, parlayan kadın demektir” şeklinde konuştu.

Paylaş

İlgili Yazılar