Tarsus’ta 3 kadın bir erkek tarafından öldürüldü

Mersin’in Tarsus ilçesinde Gültekin Ç. isimli bir erkek, boşanma aşamasında olduğu Gülser Ç.’yi, Gülser Ç.’nin kızkardeşi ve annesini öldürdükten sonra intihara teşebbüs etti. Failin daha önce mahkeme kararı ile 30 gün evden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Gültekin Ç. adlı erkek, boşanma aşamasındaki Gülser Ç.’nin kaldığı Yarbay Şemsettin Mahallesi’ndeki aile evine gitti. Burada Gülser Ç. ve ailesiyle tartışan Gültekin Ç. üzerinde taşıdığı tabancayla boşanma aşamasında olduğu kadını, kadının annesi Nuran A. ve kızkardeşi Mislina Y.’yi vurarak öldürdü. Fail, aynı silahı başına ateşleyerek intihara teşebbüs etti. Duyulan silah sesleri üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı incelemede 3 kadının da olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşılırken, başından ağır yaralanan zanlı Gültekin Ç. ise Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Fail erkek hakkında boşanma aşamasındaki kadının 22 Haziran tarihinde Aile İçi Şiddet Bürosuna müracaat etmesi üzerine 30 gün süreyle evden uzaklaştırma kararı alındığı, ancak çiftin kendi isteği ile mahkemeye dilekçe vermesi üzerine tedbirin 3 Temmuz tarihinde kaldırıldığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Paylaş

İlgili Yazılar