Şort giydiği için bir kadını darp eden Mahsun Tatar serbest bırakıldı

Antalya’da üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu şortla çöp atmaya çıktığı için komşusu Mahsun Tatar tarafından darp edildi. Gözaltına alınan Tatar, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, 11 Mayıs 2021 günü sahurdan sonra çöp dökmek için evinden dışarı çıktı. Bu sırada komşusu Mahsun Tatar, “O….. musun böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Eroğlu ise, Tatar’a “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterince saldırıya maruz kaldı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan Eroğlu, çığlıklarını duyan ailesi tarafından kurtarıldı.

Saldırgan erkek, kadını suçladı

Elif Ülkü Eroğlu’nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun Tatar, ifadesinde saldırıyı inkar edip, karşı tarafın saldırdığını öne sürdü ve serbest kaldı. Elif Ülkü Eroğlu, olayı sosyal medyadan paylaşarak anlattı. Elif Ülkü Eroğlu, paylaşımında “Saat 04.15 civarında sahur sonrası çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteyner var. Döndüğümde aynı binada oturduğum Mahsun Tatar, önce dik dik baktı. ‘Neden bakıyorsun?’ deyince ‘O….. musun böyle giyiniyorsun bizim mahallede böyle şeyler olmaz’ dedi. Ben ‘Sana mı soracağım, istediğimi giyerim’ deyince de üzerime saldırdı. Saçlarımdan tuttu dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçlarımdan sürükledi. Şort giymiştim ve evimden çöp atmaya çıktım yalnızca. Çöp atmak için üstümü değiştirmem mi gerekirdi?” diyerek yaşadıklarına isyan etti.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki göstererek, Eroğlu’na destek mesajları gönderdi.

Paylaş

İlgili Yazılar