Tecavüz faili erkek gözaltına alındı

İskenderun’da G.Ç.’ye tecavüz eden ve katletmeye çalışan Mustafa Resul Erkmen, gözaltına alındı.  

Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde yaşayan G.Ç., Mustafa Resul Erkmen adlı erkeğin tecavüzüne uğradıktan sonra katledilmek istendi. G.Ç.’nin bulunduğu eve gelen Erkmen, G.Ç.’ye tecavüz ettikten sonra, onu katletmek istedi. G.Ç.’nin öldüğünü düşünen Erkmen, onu hastaneye götürdü. Erkmen, hastanede verdiği ilk ifadede, G.Ç.’nin evine misafir olarak gelen ailesi tarafından saldırıya uğradığını iddia etti. Hastanede yapılan ilk müdahalede kendine gelen G.Ç., Erkmen’in saldırısına uğradığını söyledi. G.Ç. polise verdiği ifadede, misafirleri gittikten sonra kapının çaldığını ve kapıyı açar açmaz saldırgan Erkmen’in içeriye girerek önce kendisine tecavüz ettiğini, ardından da darp ederek, katletmeye çalıştığını dile getirdi. 

G.Ç.’nin beyanlarından sonra gözaltına alınan Erkmen hakkında “nitelikli cinsel istismar” ve “kasten yaralama” suçundan emniyette işlem yapılarak, İskenderun Adliyesi’ne sevk edildi. Öte yandan, G.Ç.’nin hastanedeki ilk müdahalesinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

G.Ç.’nin avukatı Mehtap Sert, müvekkilinin evine gelen misafiri uğurladıktan sonra kapının çaldığını, müvekkilinin de bir şey unuttuğunu düşünerek kapıyı açtığını dile getiren Sert, “Şüpheli eve girerek müvekkilimize uyuşturucu veriyor ve cinsel şiddet uyguluyor. Devamında da sandalyeye bağlayarak işkence yapıyor. Kızdırılmış yağı defalarca kafasına dökmüş” ifadelerini kullandı.

İskenderun Kadın Platformu, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Paylaş

İlgili Yazılar